Atrakcje

Chyba każdy słyszał o miejscowości Karpacz. Z reguły kojarzy nam się ona jako miejscowość atrakcyjna turystycznie tylko ze względu na rozwiniętą bazę zimowych sportów.

Ale wbrew pozorom Karpacz to także interesujące miasteczko do zobaczenia dla turystów, którzy nie są zainteresowani sportami zimowymi i maja ochotę odwiedzić atrakcje turystyczne Karpacza ze względu na jego historię i ciekawe położenie na styku trzech regionów Polski.

Kościół Wang

W kościół przeniesiony z Norweskiej miejscowości do Karpacza . Wykonany w wieku XIIw.  w całości z drzewa sosnowego, uchodzi za najstarszy drewniany kościół W Polsce. Ciekawostką jest to że możemy zobaczyć tam, pismo runiczne charakterystyczne dla mieszkańców północy, oraz wyrzeźbione twarze Wikingów.

Muzeum Ducha Gór w Karpaczu

Klimatyczne miejsce otoczone aurą magii, podań i legend karkonoskich. Niesamowite eksponaty wystawione dla publiczności, wraz z laską, lub jak kto woli kosturem Ducha Gór, przyciągają do tego miejsca wielu turystów. Chatka karkonoskiego laboranta czy kącik alchemia są atrakcją historyczną, ale także atrakcją dla wielbicieli sztuki, gdyż można tam podziwiać pracę wielu znanych artystów.

Muzeum sportu i turystyki

Poza oczywistym eksponatem jakim są narty Kamila Stocha, wato zapoznać się z rozwojem turystyki na tym terenie, ale co ciekawe można zobaczyć zabytkowe sanie oraz narty i ich metamorfozę na przestrzeni ostatniego wieku.

Dziki Wodospad

Wodospad sam w sobie nie jest ani naturalny, ani dziki, ale atrakcyjne i widowiskowe położenie wśród zieleni i omszałych bloków kamiennych sprawiają że jest on wspaniałym miejscem do odwiedzenia i zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia z pobytu w Karpaczu. Warto zaznaczyć że wodospad  został stworzony ludzką ręką, aby wyregulować rzekę Łomnicę, która zalewała Karpacz jak i okoliczne miejscowości.

Trasy górskie i szlak na Śnieżkę

Dla miłośników przyrody kuszącą atrakcją będzie Karkonoski Park Narodowy z całym bogactwem roślin i zwierząt takich jak bobry, sarny oraz cała gromada ptaków. Wytyczone i oznaczone trasy świetnie nadają się do pieszych wędrówek, a szczególnie szlak na Śnieżkę popularnie zwaną ceprostradą. Jest on dostosowany do rodzin przemierzających ten region wraz z dziećmi. Szlak jest szeroki i utwardzony kamieniem co dodatkowo sprawia że jest łatwy w pokonaniu.

Młynek miłości i Trójkąt Bermudzki

Pasjonaci zjawisk niewyjaśnionych na pewno odwiedzą miejsce gdzie grawitacja płata różne figle. Zjawisko warte zaobserwowania i przekonania się czy grawitacja działa wszędzie tak samo. Natomiast dla romantyków idealnym miejscem na spacer będzie Młynek miłości, które warto odwiedzić z osobą bliską swemu sercu.