[nkthemeswitch mode=screenshot]

Dolina Pałaców i Ogrodów

 

Dolina Palców i Ogordów zwiedzanie, godziny otwarcia, cennik biletów.

Park w Bukowcu. Widok na Ruiny Opactwa

 

Dolina Pałaców i Ogrodów

Doliny Pałaców i Ogrodów położona jest u podnóża Karkonoszy. Kompleks składa się z 30 przepięknych rezydencji. Umiejscowiony jest na obszarze 102 km2,  na którym można zobaczyć unikatowe na skalę zamki i wieże obronne, renesansowe dwory, barokowe pałace i XIX-wieczne, neogotyckie, neorenesansowe i klasycystyczne rezydencje.

 

 

Rezydencjom towarzyszą rozległe parki  z bogatym starodrzewem i urozmaiconą architekturą ogrodową, jak świątynie dumania czy ruiny opactwa. Obiekty dziś już nie spotykane, dlatego warte odwiedzenia. Wszytko to położone jest bardzo blisko siebie, wyjeżdżamy z jednej miejscowości i wjeżdżamy do kolejnej, gdzie czeka na nas kolejna cudowna rezydencja do zobaczenia. Całość znajduje się na terenie Karkonoszy i Rudaw Janowickich. Większość z tych obiektów znajduje się w prywatnych rękach i dziś spełnia funkcje hotelowe czy restauracyjne. Warto je odwiedzić napić się pysznej kawy z widokiem na Śnieżkę i zobaczyć z jakim kunsztem zostały one odrestaurowane aby dziś cieszyć nasze oko.

 

 

Dolina Pałaców i Ogrodów to również cudowna okazja do podróży w czasie i poznania przebogatej niemieckiej i pruskiej historii przedwojenne tych terenów.

 

 

 

Dolina Pałaców i Ogrodów kilka z obiektów tworzących ten kompleks, dziś odrestaurowane i głównie spełniające funkcje hoteli i restauracji

 

Źródło: www.dolinapalacow.pl

 

Komentowanie wyłączone.